FORUM DYSKUSYJNE

Szanowni Państwo,
od dnia 23.09.2010 r. nastąpi odsłona nowego Forum dyskusyjnego. Jednocześnie uprzejmie informujemy, iż z przyczyn technicznych nie ma możliwości automatycznego przeniesienia danych z obecnego Forum a wszelkie niezakończone, pozostające bez wyczerpujących odpowiedzi wątki należy założyć na nowo.
Obecna wersja Forum będzie dostępna jako archiwalna.
Osoby zarejestrowane na Forum powinny otrzymać systemową wiadomość e-mail z danymi do pierwszego logowania.


Art. 87 ust. 1 ustawy Pzp
Przez: marc34480
Tematy: 67
Od: brak
Dodane: 28/11/2008 - 09:53

Czy w trybie art. 87 ust. 1 ustawy Pzp mogę wezwać Wykonawcę aby w celu wyjaśnienia treści złożonej oferty - dokładnie ceny ofertowej przedstawił kosztorys ofertowy na realizację zamówienia

Bardzo proszę o pomoc
Przez: andrzej39
Tematy: 1343
Od: brak
Dodane: 30/11/2008 - 17:37

Wezwać oczywiście możesz. Tylko, jeśli w SIWZ nie żądano przedłożenia kosztorysu ofertowego, to wykonawca może nie reagować na takie wezwanie albo udzielić odmownej odpowiedzi i nie masz z tego tytułu żadnych podstaw do wykluczania go lub odrzucenia oferty. Chyba, że zachodzi obawa, że podano w ofercie rażąco niska cenę? Ale to już nie art. 87 ust. 1 tylko art. 90 ust. 1 - 3 Pzp, a wyjaśnienie też nie musi zawierać kosztorysu ofertowego, którego sporządzenie pociąga dodatkowe koszty po stronie wykonawcy.
Zamiast kosztorysu możesz mieć protest Embarrassed
Pozdrawiam!

Copyright © 2004 Urząd Zamówień Publicznych